Purga16 kérdése:

Matematikában segítséget kérek!?


Egy földgömb-gyártó cég két újméretű terméket dob a piacra. Az egyik átmérője 25 cm, a másikon

Magyarország területe 1 cm^2. Az első típuson mekkora Magyarország területe? A másodiknak mekkora a sugara? Tudjuk, hogy a Föld felszíneF=5,101 x 10 ^8km^2 és Magyarország területe T=93036 km^2


Egy pici levezetést is kérhetnék? Nem vagyok túl jó az ilyen "ami a térképen ennyi, az a valóságban annyi" dologban. :S



2015. márc. 6. 17:57
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

Csak arányokat kell számolni.

\left(\frac{r_1}{r_2}\right)^2=\frac{A_1}{A_2}

[link]

2015. márc. 7. 18:51