Demonic98 kérdése:

Fizikából szeretnék segítséget kérni. Van egy olyan feladatom hogy van 5l,40celsius fokos vizem meg egy 8l,25celsius fokos vizem, aminek a közös hőmérsékletét kell kiszámolnom. Hogyan kell?

2015. márc. 5. 19:48
 1/2 Silber ***** válasza:

A kulcs az, hogy a két rendszer hőtartalmának összege állandó, tehát az egyik közeg által leadott hőmennyiséget a másik (hidegebb) közeg teljes mértékben felveszi.

Q1=Q2

m1*c1*(T-T1)=m2*c2*(T2-T)

Ha a víz fajhőjét hőmérséklettől függetlennek vesszük:

m1*(T-T1)=m2*(T2-T)


1,2 - adott közegre vonatkozó indexek

m - tömeg (g)

T - közös hőmérséklet


Ki kell rendezni T-re, és megkapod az eredményt:

T=[m1*T1+m2*T2]/[m1+m2]

2015. márc. 5. 20:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a segítséget!
2015. márc. 5. 20:15