2015. márc. 5. 19:48
1/2 Silber válasza:
A kulcs az, hogy a két rendszer hőtartalmának összege állandó, tehát az egyik közeg által leadott hőmennyiséget a másik (hidegebb) közeg teljes mértékben felveszi.
Q1=Q2
m1*c1*(T-T1)=m2*c2*(T2-T)
Ha a víz fajhőjét hőmérséklettől függetlennek vesszük:
m1*(T-T1)=m2*(T2-T)
1,2 - adott közegre vonatkozó indexek
m - tömeg (g)
T - közös hőmérséklet
Ki kell rendezni T-re, és megkapod az eredményt:
T=[m1*T1+m2*T2]/[m1+m2]
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a segítséget!
2015. márc. 5. 20:15