1. Adja meg a következő kifejezés értékét, ha x=1/3, y=-6.

x^3y-y^3x/x^2-^2.

2. A 2 és a b számok számtani közepe 3,5. Mivel egyenlő a 2 és a b számok mértani közepe?

3. Egy szabályos konvex sokszög egy szöge 144°. Hány oldalú a sokszög?



2015. márc. 5. 14:49
 1/1 BefŐzike ***** válasza:

1) Helyettesítsd be és számold ki, ehhez tényleg nem kell semmilyen tudás. Esetleg annyi, hogy (a/b)^c=a^c/b^c. Meg még, hogy a^(-b)=(1/a)^b. (És szerintem le is hagytál valami a képletből, mert ennek nincs értelme -^2)


2) (2+b)/2=3,5; b=5; mértani=10^(1/2)


3) 144n+360=180n, n=360/36=10

2015. márc. 5. 15:02