Ezt hogyan kell megoldani? (matek)


(3x-1)(2x+5)-3x(2x-1)(x+2)=24


Többször próbálkoztam, de nem sikerült.



2015. márc. 4. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Bontsd fel a zárójeleket.

3x*2x+3x*5 stb.

2015. márc. 4. 17:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetemi vagy főiskolai hallgatóknak szól a feladat.

Egy harmadfokú egyenletet kellene megoldanod a Cardano-képlettel:

- 6·x^3 - 3·x^2 + 19·x - 5 = 24

x1=-2,5189...

x2=1,00945...-0,948...i és

x3=0,948...+1,00945i. Sz. Gy.

2015. márc. 4. 18:01