Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani?
3*{3*[x-4*(x+1)]-2}=27
2015. márc. 2. 21:10
1/2 anonim válasza:
3*{3*[x-4*(x+1)]-2}=27 /:3
{3*[x-4*(x+1)]-2}=9 /:3
[x-4*(x+1)]-2=3 /+2
x-4x-4=5
-3x=9
x=-3
2/2 anonim válasza:
Bentről kifelé elvégzed a műveleteket.