Hogyan kell ezt az egyenletet megoldani?

3*{3*[x-4*(x+1)]-2}=27



2015. márc. 2. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

3*{3*[x-4*(x+1)]-2}=27 /:3

{3*[x-4*(x+1)]-2}=9 /:3

[x-4*(x+1)]-2=3 /+2

x-4x-4=5

-3x=9

x=-3

2015. márc. 2. 21:26
 2/2 anonim ***** válasza:
Bentről kifelé elvégzed a műveleteket.
2015. márc. 2. 21:26