Segítenétek ebbben a pár feladatban?:

1.Ferkó a vízszintes mérleghinta végére 30N nagyságú függőleges irányú izomerőt fejt ki a forgástengelyétől 1,5méterre.Mekkora a kifejtett erő forgatónyomatéka?


2.Mért nehezebb úgy irányítani a bicajt,ha a forgástengelyéhez közel fogjuk?


3.Mért áll meg rövidebb idő alatt a játékkocsi,ha nem parkettán,hanem szőnyegen gurítjuk?


4.Az autó kormányát a forgástengelyétől 0,2 m-re 20N erővel forgatjuk balra.Mekkora az általunk kifejtett erő forgatónyomatéka?


5.Melyik az a fizikai mennyiség,amellyel megadhatod az iskolatáskád tehetetlenségének nagyságát?


2015. febr. 24. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A forgatónyomatékot az alábbi képlet alapján számítjuk ki: M=F*k ahol M a forgatónyomaték, F a ható erő, k pedig az erőkar. Ezek alapján:


1.f: M=F*k=30N*1,5m=45Nm


2.f:Azért nehezebb, mert ha közelebb fogjuk a forgástengelyhez akkor kisebb lesz az erőkar, így a forgatónyomaték is. Ezt csak úgy kompenzálhatjuk,hogy nagyobb erőt fejtünk ki. Ezért "nehezebb".


3.f:Azért mert a szőnyegen nagyobb a gördülési ellenállás.


4.f: M=F*k=20N*0,2m=4Nm


5.f:tömeg

2015. febr. 25. 11:18
 2/2 A kérdező kommentje:
kösziiii:)
2015. febr. 25. 18:41