Egy 1km sugarú körpályán keringő repülőgép 30 perc alatt 240 km-t tesz meg!
a, kerületi sebessége?
b, mekkora a teljes szögelfordulása?
c, mekkora a szögsebessége és a fordulatszáma?
d, mekkora a centripetális gyorsulása?
2015. febr. 20. 13:26
1/1 Hominida válasza:
Ezek nagyon egyszerű kérdések, csak a képletek kellenek hozzájuk, itt találod: [link] , 24-25. oldal.
r=1000 m, t=1800 s, vk=480 km/h =133,33 m/s, s=240000 m.
K=2r·π=6282 m.
a) 133,33 m/s.
b) φ=240000/1000=240 rad.
c) ω=φ/t=240/1800=0,133.
n=ω/2π=0,0212 1/s.
d) acp=r·ω²=17,77 m/s².