Házi feladat,9. Osztály fizika?


Egy 1km sugarú körpályán keringő repülőgép 30 perc alatt 240 km-t tesz meg!

a, kerületi sebessége?

b, mekkora a teljes szögelfordulása?

c, mekkora a szögsebessége és a fordulatszáma?

d, mekkora a centripetális gyorsulása?


2015. febr. 20. 13:26
 1/1 Hominida ***** válasza:

Ezek nagyon egyszerű kérdések, csak a képletek kellenek hozzájuk, itt találod: [link] , 24-25. oldal.


r=1000 m, t=1800 s, vk=480 km/h =133,33 m/s, s=240000 m.

K=2r·π=6282 m.


a) 133,33 m/s.

b) φ=240000/1000=240 rad.

c) ω=φ/t=240/1800=0,133.

n=ω/2π=0,0212 1/s.

d) acp=r·ω²=17,77 m/s².

2015. febr. 21. 16:40