Egy 12V feszültségre méretezett, 3W teljesítményű játékvonatot akarunk 220V-os hálózatról működtetni. Mekkora védőellenállást kell választani és hogyan kell a hálózatba csatolni?2015. febr. 15. 19:27
1/3 anonim válasza:
Ha P=3W és U=12V, akkor P=U*I alapján a megfelelő áramerősség: 0,25A
A vonat ellenállása pedig: R=U/I=48 ohm
A 220V-os feszültséggel tehát 0,25 A áramot kell "folyatni".
Az R=U/I alapján: R=880ohm, ez az eredő ellenállás.
Emiatt 880-48=832 ohm ellenállást kell vele sorba kötni.
3/3 anonim válasza:
Éljenek az életveszélyes feladatok? Melyik könyvben van ez? Így nehezen lesz életszagú a fizika, inkább sült gyerekszaga lesz. :(