Egy 12V feszültségre méretezett, 3W teljesítményű játékvonatot akarunk 220V-os hálózatról működtetni. Mekkora védőellenállást kell választani és hogyan kell a hálózatba csatolni?

2015. febr. 15. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha P=3W és U=12V, akkor P=U*I alapján a megfelelő áramerősség: 0,25A


A vonat ellenállása pedig: R=U/I=48 ohm


A 220V-os feszültséggel tehát 0,25 A áramot kell "folyatni".

Az R=U/I alapján: R=880ohm, ez az eredő ellenállás.


Emiatt 880-48=832 ohm ellenállást kell vele sorba kötni.

2015. febr. 15. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:
... meg tudná oldani.
2015. febr. 15. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Éljenek az életveszélyes feladatok? Melyik könyvben van ez? Így nehezen lesz életszagú a fizika, inkább sült gyerekszaga lesz. :(
2015. febr. 20. 22:33