Ezt a fizika feladatot hogyan kell megoldani?


Egy 500N súlyú zsák van a válladon.

a. mekkora a tömege?

b. mekkora a zsákra ható gravitációs erő?

c. mire hat a zsák súlya?

d. melyik erő a zsák súlyának ellenereje?



2015. febr. 17. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

a. Hol? Föld? Hold?

F=m*a

b. Hol? Földön 9,81m/s^2 (kell az a.-hoz)

c. A válladra.

d. A testedben ébredő tartóerő.

2015. febr. 17. 23:20
 2/2 Hominida ***** válasza:

#1-et _kiegészítve_:

a) Feltételezzük, hogy a kérdés a Földre vonatkozik, akkor F=m·a, F(=G) a zsák súlya, a(=g)=9,81, m=50,99 kg. Ha g=10, akkor m=50 kg.

b) A testre ható nehézségi erő nyugalmi helyzetben egyenlő a test súlyával, a testre ható gravitációs erő pedig egyenlő a nehézségi erővel, szóval 500 N, és lefelé hat.

c) (A súly lefelé hat.)

d) A súly ellenereje mindig egy tartóerő (felfüggesztési vagy alátámasztási erő), és felfelé hat, a súllyal ellentétes irányba. (500 N)

2015. febr. 18. 00:16