4bats kérdése:

Hogy kell az alábbi fizika feladatokat megoldani? (11. o. )


1. Egy adó rezgőkörében a kondenzátor kapacitása 150 pF, a tekercs induktivitása 0,3 mH. Mennyi lesz a kibocsátott elektromágneses hullám frekvenciája és vákuumbeli hullámhossza? (750 kHz, 400 nm)


2. A középhullámú Kossuth adó sajátfrekvenciája 540 kHz.

A forgókondenzátor milyen kapacitásértékénél szólal meg a Kossuth adó, ha a rezgőkör induktivitása 0,1 mH? (868 PF)


3. Egy 5 cm átmérőjű karácsonyfadíszben a karácsonyi gyertya kicsinyített képe látszik. A kicsinyítés mértéke 0,25. Milyen messze van a gyertya a gömb alakú dísztől? (3,75 cm)


Ha csak az egyiket tudjátok, az is nagy segítség! Előre is köszönöm!



2015. febr. 15. 13:06
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

\nu=\frac{1}{2\pi\sqrt{LC}}

\frac{1}{f}=\frac{1}{t}+\frac{1}{k}

N=\frac{k}{t}

[link]

2015. febr. 16. 07:18