FIZIKUSOK! Nemsokára írunk fizikából, és nemigazán értem a számolásos feladatokat, amelyek a szabadeséssel, függőleges hajítással, illetve vízszintes hajítással kapcsolatosak. Valaki segítene nekem ebben?

Fontos,mert még ma meg kellene értenem!A képleteket megtanultam, csak alkalmazás nem megy.

2015. jan. 6. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Izz találsz néhány korábbi kérdést megoldva:

[link]

2015. jan. 6. 17:58
 2/6 anonim ***** válasza:
* Itt
2015. jan. 6. 17:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem nyitja meg a gépem. Am üziben most tudnál nekem segíteni? :) sürgős lenne
2015. jan. 6. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet. hogy van amit nem nyit meg, de ezt például igen:

[link]

2015. jan. 6. 18:30
 5/6 A kérdező kommentje:
oke,de ezeken a feladatokon sajnos nem értettem meg , még nemrég kezdtük tanulni :( éés én ilyen feladatokra gondoltam,ennek a megoldásában tudnál segíteni?Egy sáska függőlegesen felugorva 30 cm magasra jut.mekkora sebességel indul és mennyi ideig tartózkodik a levegőben?( Az elrugaszkods útját és idejét elhanyagoljuk.)
2015. jan. 6. 19:18
 6/6 Hominida ***** válasza:

A sáska útja s=0,3 m, s=a/2·t². A trükk az, hogy az 'a' gyorsulás ebben az esetben a 'g' nehézségi gyorsulás, mivel a szöcskét a gravitáció lassítja le. Tehát a=10 m/s², ebből t²=2s/a=0,6/10=0,06, t=gyök(0,06)=0,245 s. Felfelé repül ennyi ideig, lefelé esik ugyanennyi ideig, az összesen 0,490 s.


Nem bonyolítom, maradjunk annyiban, hogy most a kezdősebesség a 'v', a végsebesség 0, ezért használjuk a v=a·t képletet, ami szerint v=10·0,245=2,45 m/s.

2015. jan. 10. 18:58