Hogy kell megoldani ezeket a fizika feladatokat? (Merev testek egyensúlya, forgatónyomaték)


Ennek az "a" része megvan, de a "b" ne sikerült.

[link]


Ennek csak az "a" része kéne.

[link]



2015. febr. 14. 15:06
 1/1 bongolo ***** válasza:

297)

Gondolom felírtad a forgatónyomatékot a bal oldali gerendára, úgy jött ki az a) válasz.

Írd fel a jobb oldalira is (annak a gerendának legyen G a súlya) :


300·ℓ/5 = G·(ℓ/2 - ℓ/5)

Ebből kijön a G, aztán 900/G lesz az arány.


300)

Az alsó csiga két kötelében egyforma erő ered, hisz forgatónyomatékuk azonos kell legyen (egyensúlyban van minden). Ez az erő mg/2 kell legyen, hisz a kettő összege tart egyensúlyt az m tömeg súlyával.

Most már csak fel kell írni a forgatónyomatékokat a felső kötélre:

F·R + mg/2 · r = mg/2 · R

2015. febr. 14. 15:43