Ennek az "a" része megvan, de a "b" ne sikerült.
Ennek csak az "a" része kéne.
2015. febr. 14. 15:06
1/1 bongolo válasza:
297)
Gondolom felírtad a forgatónyomatékot a bal oldali gerendára, úgy jött ki az a) válasz.
Írd fel a jobb oldalira is (annak a gerendának legyen G a súlya) :
300·ℓ/5 = G·(ℓ/2 - ℓ/5)
Ebből kijön a G, aztán 900/G lesz az arány.
300)
Az alsó csiga két kötelében egyforma erő ered, hisz forgatónyomatékuk azonos kell legyen (egyensúlyban van minden). Ez az erő mg/2 kell legyen, hisz a kettő összege tart egyensúlyt az m tömeg súlyával.
Most már csak fel kell írni a forgatónyomatékokat a felső kötélre:
F·R + mg/2 · r = mg/2 · R