Hogyan oldjam meg ezeket a fizika feladatokat?

[link]

2014. dec. 30. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy szokás. Felrajzolod, berajzolsz mindent, koordináta-rendszer, Newton-egyenlet, szép kapod és kiszeded azt, ami kell. A 406-oshoz nagyon ajánlom a Lagrange-formalizmust, biztos megcsinálható Newtonnal is, de nekem senki nem tudna annyit fizetni, hogy azzal álljak neki. :D
2014. dec. 30. 15:54
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, már megpróbáltam őket megoldani, de nem sikerült, (a többit igen, csak ezeket nem) úgyhogy örülnék, ha valaki levezetné őket
2014. dec. 30. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Az "ezeket"-en a bekarikázott feladatokat érted?
2014. dec. 30. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

382-es egyszerű, első kérdésre F=ma ==> 32=8a ==> a=4.

Második kérdéshez a normál erő lesz a 32 N, így F_mu=F_n*mu=32*mu ==> F_mu=320 N

Tehát a súrlódási erő 320N, egyben ez a válasz is. Ez egy triviális súrlódásos példa volt, annyi csavarral, hogy meglett forgatva 90 fokkal az ábra.


406-ost majd megcsinálom még később, de most nincs időm rá. A harmadiknak meg nem akarok neki állni. :D

2014. dec. 30. 19:39
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!


Az összeset értem "ezeket"-en, összevágtam azokat, amik nem mentek egymás mellé

2015. jan. 2. 11:02