Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat? Fizika 9.


Elsősorban a magyarázatra lennék kíváncsi, mivel a tankönyvben meg vannak a megoldások, de én olyan sík hülye vagyok a fizikához, hogy annak tudatában sem értem a feladatmegoldást :(


1. Egy autó 72 km/h sebességről 10 másodperc alatt lassult le és állt le. Egy motorkerékpáros 5 s alatt érte el a 15 m/s sebességet. Melyiknek nagyobb a gyorsulása?

Itt a megoldás : aa| < |am| De miért?


2. Egy eredetileg 36 km/h sebességgel haladó autó 1 m/s2 (négyzet) gyorsulással mozgott 10 másodpercig. Mekkora sebességet ér el?

Megoldás: V2= 20 m/s


3. Mennyi ideig fékezett az autó, melyiknek sebessége -0,5 m/s2 "gyorsulással" csökken 72 km/hról 54 km/h-ra?

Megoldás: delta-t= 10 s


Előre köszönöm a segítséget, nekem ez totál káosz, mintha kínai lenne.. :/



2014. okt. 5. 12:54
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

1. az autó lassult,a mi negatív gyorsulás, tehát kisebb

2.v=36k/h=10m/s

t=10s

a=1m/s^2

V=vn+at

Tehát 10m/s+1m/s^2*10s. (vn=vnull)


s=0,5at^2,

és, a=v/t ez egy két ismeretlenes egyenlet, t és s az ismeretlenek.

2014. okt. 7. 09:38