Hogyan oldod meg ezeket a fizika feladatokat?


200m magasságban 180km/h sebességgel haladó repülőgépről a cél előtt milyen távolságban kell kiejteni a segélycsomagot ahhoz hogy a célba érhessen? Mekkora a csomag sebessége a földet érés pillanatában? ( a közeg ellenállástol eltekintve)


1m magasról mekkora sebességgel kell egy testet vízszintesen elhajítani hogy 8 m/s sebességgel érjen földet?


Egy testet 60 fokos szögben ferdén hajítunk 25m/s kezdő sebességgel.

Mikor ér a pálya tetőpontjára?

milyen magasan van a tetőpont?

Milyen távol ér ujra az elinditasi magasságba?

Mikor ér ujra az elinditás magasságába?



2014. okt. 19. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sehogy. Ez a te házid.
2014. okt. 19. 21:36
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudom hogy kell
2014. okt. 19. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:

az első: de a másik is megdolható a képletekkel


[link]

2014. okt. 19. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Tök örülök, ha írok egy oldalt és lefagy a gépem, na tehát:

1. feladat: rajzolsz egy repcsit, a helyzete lesz a nulladik időpillanat. Ekkor esik a csomag. A mozgása (esése) parabolát ír le. Ez a parabola felbontható (minden egyes pontban) egy vízszintes és függőleges sebességkomponensre (lsd. szuperpozíció). A vízszintes sebességvektor nagysága 180 km/h. A függőleges megfeleltethető a szabadesésből származó sebességnek.

2014. okt. 19. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Uccsó vagyok, kedvet kaptam a többihez is XD:

2. v=v0+g*t g~10m/s^2; v=8m/s

8=v0+10*t

1=v0*t+1/2*10*t^t

(egyenletrendszer v0 a keresett sebesség az időt nem kérdezik,de most jobb ötlet nem jutott eszembe, nem tudod megkerülni).

3.feladat: ez nagyon hasonlít az elsőre. Itt is felbonthatod vízszintes és függőlegesre komponensre a sebességvektort és akkor ér a pálya tetőpontjára a test, amikor a függőleges sebességkomponens nulla (pillanatra megáll a test). A magasságnál ugyanezt kell figyelembe venni. Az elindítási magasság az gyakorlatilag akkor van, amikor a vízszintes irányú sebességkomponens megegyezik a kezdetivel (25m/s).

2014. okt. 19. 22:30