Geometriai feladat. Neked megy?


Az ábrán EC = 6. Mekkora az ABC háromszög kerülete?


[link]


2010. febr. 11. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
a körnek a sugara vagy valami más adat nincs megadva?
2010. febr. 11. 18:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs.
2010. febr. 11. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahol AC érinti a kört az legyen D pont

CD=6

Ahol AB érinti a kört az legyen F pont

EB=BF legyen x

AD=AF legyen y

AB=x+y

BC=6-x

AC=6-y

A kerület: K=AB+BC+AC=12

2010. febr. 13. 14:40