Egy autó (tömege 1000kg) 2,5 m/s2 (2:négyzeten) gyorsulással indul. Mekkora vízszintes irányú erővel hat a talaj az autóra, ha a mozgását fékező erők nagysága 1200N?2015. febr. 12. 19:13
1/2 bongolo válasza:
Ahhoz, hogy 'a' gyorsulással induljon, F=m·a nagyságú vízszintes irányú eredő erőnek kell az autóra hatnia.
Az eredő erő két vízszintes irányú erőből jön össze: F = F₁ - F₂, ahol F₁ a kérdéses erő, F₂ pedig a mozgást fékező erő (azért van kivonva).
Ezt most már csak egyenletként kell felírni:
m·a = F₁ - F₂
1000·2,5 = F₁ - 1200
Szerencsére minden adat "normális" mértékegységben van megadva, nem kell semmit sem átváltani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. febr. 13. 15:09