2015. jan. 25. 17:12
1/5 anonim válasza:
Azt kell tudni, hogy a cm^3 teljes egészében köbre van emelve, azaz cm^3 = (cm)^3.
Másrészt az remélem megvan, hogy 1 cm = 0,01 m, és 1 kg = 1000 g.
Ezeket helyettesíted, elvégzed a köbre emelést, egyszerűsítesz, és készen vagy.
2/5 anonim válasza:
1g=0,001kg
1cm3=1000dm3=1000000m3
Ez matematika alap.
0,001/1000000=1000
Úgy is írhatnám hogy:
1g=1/1000kg
1cm3=1/(1000*1000)m
(1/1000)/(1/[1000*1000])=(1/1000)*(1000*1000)=1000
3/5 Csicsky válasza:
Az előző válaszoló az elejét kicsit összekeverte. Helyesen:
1g=0,001kg
1cm3=0,001dm3=0,000001m3
Ez matematika alap.
0,001/0,000001=1000
A többi már jó.
4/5 anonim válasza:
> „1g=0,001kg; 1cm3=0,001dm3=0,000001m3; Ez matematika alap.”
Akkor ez a matematikai alap alapja? 1 cm = 0,01 m, és 1 kg = 1000 g.
5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2015. jan. 25. 20:00