1g/cm3=1000kg/m3. Ezt hogyan lehet levezetni? Azt a leckét kaptuk hogy nézzünk utána és tanuljuk meg! (7 osztályos fizika)

2015. jan. 25. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kell tudni, hogy a cm^3 teljes egészében köbre van emelve, azaz cm^3 = (cm)^3.


Másrészt az remélem megvan, hogy 1 cm = 0,01 m, és 1 kg = 1000 g.


Ezeket helyettesíted, elvégzed a köbre emelést, egyszerűsítesz, és készen vagy.

2015. jan. 25. 17:16
 2/5 anonim ***** válasza:

1g=0,001kg

1cm3=1000dm3=1000000m3

Ez matematika alap.

0,001/1000000=1000

Úgy is írhatnám hogy:

1g=1/1000kg

1cm3=1/(1000*1000)m


(1/1000)/(1/[1000*1000])=(1/1000)*(1000*1000)=1000

2015. jan. 25. 19:12
 3/5 Csicsky ***** válasza:

Az előző válaszoló az elejét kicsit összekeverte. Helyesen:


1g=0,001kg

1cm3=0,001dm3=0,000001m3

Ez matematika alap.

0,001/0,000001=1000


A többi már jó.

2015. jan. 25. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:

> „1g=0,001kg; 1cm3=0,001dm3=0,000001m3; Ez matematika alap.”

Akkor ez a matematikai alap alapja? 1 cm = 0,01 m, és 1 kg = 1000 g.

2015. jan. 25. 19:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2015. jan. 25. 20:00