2015. febr. 10. 14:22
1/4 anonim válasza:
a*b=8
b*c=6
a*c=3
Három egyenlet, három ismeretlen. Megvannak az oldalak és mehet a szorzás
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2015. febr. 10. 14:38
3/4 bongolo válasza:
Ha az utolsó 2 egyenletet megnézed, azt látod, hogy a második jobb oldala duplája a harmadiknak, a bal oldalon meg az a különbség, hogy a helyett b van. Vagyis b=2a.
Ezt beírod az első egyenletbe, gyorsan kijön az a oldal értéke, utána már a többi is rögtön megvan.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. febr. 10. 15:31