Egy téglatest alakú doboz alsó, felső és oldalsó lapjai rendre 8,6 és 3 négyzetcentiméter területűek. Hány köbcentiméter a doboz térfogata?


2015. febr. 10. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a*b=8

b*c=6

a*c=3


Három egyenlet, három ismeretlen. Megvannak az oldalak és mehet a szorzás

2015. febr. 10. 14:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2015. febr. 10. 14:38
 3/4 bongolo ***** válasza:

Ha az utolsó 2 egyenletet megnézed, azt látod, hogy a második jobb oldala duplája a harmadiknak, a bal oldalon meg az a különbség, hogy a helyett b van. Vagyis b=2a.

Ezt beírod az első egyenletbe, gyorsan kijön az a oldal értéke, utána már a többi is rögtön megvan.

2015. febr. 10. 15:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. febr. 10. 15:31