Matek szöveges példa segitség! Hogy oldjam meg? Sürgős!

Andi 8 óra alatt, Bandi 12 óra alatt hordja ki az újságokat. Mikor végeznek, ha Andi 15 órakor kezdi és Bandi csak 2 óra múlva csatlakozik?

2015. jan. 27. 17:00
 1/4 anonim válasza:
Andi 23:00-kor, Bandi 01:00-kor végez....remélem segítettem
2015. jan. 27. 17:06
 2/4 anonim válasza:

15+8=23

15+2+12=29, de ez azrt jelenti hogy Bandi 5 órakor végez, Andi meg 23:00-kor

2015. jan. 27. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A munka teljes elvégzése legyen 1.

Andi ezt az egyet 8 óra alatt csinálja meg, tehát egy óra alatt 1/8-adot csinál, vagy 0,125-öt.

Bandi egy óra alatt 1/12-et csinál, azaz 0,833-at.

A közös nevező 24, tehát Andi egy óra alatt 3/24-et, Bandi 2/24-et csinál.

Andi elkezdte 15 órakor, 17 óráig megcsinálta a 6/24-et egyedül.

Ketten már csak a maradék 18/24 részt kell megcsinálniuk, de ketten együtt egy óra alatt már (3+2)/24=5/24 részt megcsinálnak.

Tehát 18 órakor már meglesz (3+3+5)/24=11/24.

19 órakor 16/24.

20 órakor 21/24.

Na, 3/24 részt mennyi idő alatt csinálnak, ha 5/24 részt egy óra alatt. Egy óra háromötöde idő alatt, azaz (60/5)*3=36 perc alatt.

Tehát még 36 percet kell 20 óra után dolgozniuk, tehát végül 20:36-kor fogják befejezni a munkát.

Követhető volt? :D

2015. jan. 27. 17:13
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. jan. 27. 17:40