Segítség! "Amikor a fiam annyi idős lesz, mint én most, akkor én 2-szer annyiidős leszek, mint amennyi akkor voltam, amikor a fiam hat éves volt. " Hány éves a fiú most? Eza példa, mia megoldás?


2013. nov. 3. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Van fiad?
2013. nov. 3. 17:57
 2/4 anonim ***** válasza:

x: fiam

y: én

y-x= különbség


x+(y-x)+(y-x)=2*(6+(y-x))

Már csak meg kell oldani az egyenletet és meg is lesz az eredmény. De ha nem oldod meg, akkor is legajább eljutottál az megoldás felé, fogalkoztál vele.

2013. nov. 3. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod oldani, így gondold végig:

[link]

Az ellenőrzést, az apa más életkorával, feltétlenül próbáld ki!

2013. nov. 3. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:

-x+2y=12+2y-2x

x=12


Ha már ketten ugyanarra a megoldásra jutottunk, akkor nem tévedhetünk :)

Királyak vagyunk!

2013. nov. 3. 20:36