Matematika feladat, egyenlet felírás a szövegből, ki tudja felírni? Kérem segítsen


Az egyik ember a sövénynyíró ollóval 6 nap alatt vágná meg a sövényt. A másik ember elektromos sövénynyíróval 3 nap alatt fejezné be a munkát.

Hány nap alatt készülnek el, ha az első ember elkezdi, egy napot dolgozik, majd a második nap csatlakozik hozzá a második ember és együtt folytatják a sövényvágást?

Egyenlet formájába kellene ezt felírni. És valaki ha megtenné, örülnék, ha elmagyarázná. Előre is köszönöm!



2015. jan. 24. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

az első ember 1 nap alatt 1/6 részt végez el, a másik 1 nap alatt 1/3 résszel végez.


első nap elkezdi az első ember, ekkor az végez 1/6 al.

ez után az összes többi nap 1/6+1/3 részt végeznek el ketten. a kérdés mikor végzik el az egészet.


tehát 1/6+X*(1/6+1/3)=1

1/6 amit az első ember első nap csinált, X*(1/6+1/3) pedig amit együtt csináltak X nap alatt. a végső megoldás X+1 lesz.

2015. jan. 24. 19:01
 2/4 A kérdező kommentje:

De mennyi az X?

Mert én kiszámoltam ezt a képletet, amit felírtál és 3x=0-ra jött ki.

2015. jan. 24. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

1/6 + x(1/6 + 2/6) = 1 / kivonsz (1/6)-ot

x(3/6) = 5/6 / (3/6-al osztasz, tehát 2-vel szorzol)

x = 10/6 = 5/3

2015. jan. 24. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy írtad volna valahol hogy meg is kéne oldani. X=1.666666666...
2015. jan. 24. 21:39