A segítségeteket szeretném kérni a következő egyenletben:


ctg(5x-pi/3)=1

Az én megoldásom : (7/60)pi+k*pi/5

Viszont a wolfram Aplha más eredményt ad.

(12/60)*k*pi-5/60pi

A peródus egyezik. Hogy kapja meg a -5/60pi-t?

Előre is köszönöm


2015. jan. 22. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

(12/60)*k*pi = k*pi/5

Ezen kívül a Wolfram negatív írányba viszi el (5/60)*pi-vel, te pozitív irányba (7/60)*pi-vel (5/60+7/60=12/60, ami x számára egy periódus)


A két megoldás ekvivalens.

2015. jan. 22. 10:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2015. jan. 22. 10:51
 3/3 A kérdező kommentje:

hát persze már leesett. itt pi/5 a periódus és nem pi ami pont 12/60pi


még egyszer köszi.

2015. jan. 22. 11:15