A segítségeteket szeretném kérni a következő egyenletben:
ctg(5x-pi/3)=1
Az én megoldásom : (7/60)pi+k*pi/5
Viszont a wolfram Aplha más eredményt ad.
(12/60)*k*pi-5/60pi
A peródus egyezik. Hogy kapja meg a -5/60pi-t?
Előre is köszönöm
2015. jan. 22. 10:21
1/3 anonim válasza:
(12/60)*k*pi = k*pi/5
Ezen kívül a Wolfram negatív írányba viszi el (5/60)*pi-vel, te pozitív irányba (7/60)*pi-vel (5/60+7/60=12/60, ami x számára egy periódus)
A két megoldás ekvivalens.
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2015. jan. 22. 10:51
3/3 A kérdező kommentje:
hát persze már leesett. itt pi/5 a periódus és nem pi ami pont 12/60pi
még egyszer köszi.
2015. jan. 22. 11:15