Meg lehet oldani valahogy ezt a matek feladatot? (faktos)

[link]

2014. dec. 3. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
és mégis mit kell vele csinálni?
2014. dec. 3. 20:10
 2/4 A kérdező kommentje:
az x-et kiszámolni
2014. dec. 3. 20:12
 3/4 A kérdező kommentje:
sin x=a, szóval bevezetünk új ismeretlent? azt sem tudom hol kezdjek neki
2014. dec. 3. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:

x-et akkor lehet kiszámolni, ha EGYENLETRŐL van szó.


Ez nem egyenlet. Ezt maximum egyszerűbb alakra lehet hozni.


0,5^sinx = (1/2)^sin x = (2^-1)^sin x = 2^(-sinx)


Ezért


log 2 0,5^sin x = -sin x


gyök(1-sin^2 x) = gyök(cos^x) = |cos x|


Vagyis a kifejezés értéke -sin x * |cos x| alakban is írható.

2014. dec. 3. 21:30