sinx=0.9243 a feladat és a megoláds x1= 1,18 +2kpi x2= 1,9624 +2kpi és csak szögekben tudtam felírni hogy x= 67,536 + 2kpi x2= 112,437 2kpi, az első része hogy jött ki?

2014. febr. 13. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

1,18 az radiánba van megadva


180fok=pi(rad)

67,536fok=x(rad)

X(rad)=(67,536*pi)/180=1,18 rad

2014. febr. 13. 15:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod érteni, ajánlok egy videót:

http://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

Vagy egy helyet ami kiszámolja és megmutogatja:

[link]

2014. febr. 13. 15:35
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!:))
2014. febr. 13. 16:44