Van ez a pelda:

[link]


1. gyok jel elotti n ,a hatvany nevezojebe kerult - de nem tudom miért (így lett belole 3n-1/n )


2. (1/2)ˇ3 ez a harmadikon nem világos hogy jött ki.


2012. ápr. 26. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A hatvány és a gyökvonás egyik azonossága.


n. gyök X az ugyanaz, mint X^(1/n)


A gyököt mindig át lehet így írni hatványra, és sokszor kényelmesebb hatványokkal számolni.


(Úgy is mondhatnám, hogy a gyökvonás csaka hatványozás speciális esete.)


2. A zárójelben lévő törtet "egyszerűsíted n-el" vagyis alul és fölül is osztasz n-el, akkor az marad, hogy:


[ 1+1/n ] : [2+3/n]


Ha n tart végtelenbe 1/n és 3/n 0-hoz tart.

Vagyis ha n tart a végtelenbe a tört 1/2-hez tart.


A kitevő meg 3-1/n ami 3-hoz tart.

2012. ápr. 26. 22:12
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt még nem értem:


A kitevő meg 3-1/n ami 3-hoz tart.



szoval a (n+1 / 2n+3)-ben nem a 3n-1/n el csináltunk valamit,..?!?


3n-1/n itt is ugyan azt csináltuk mint a zárojelben,hogy kiemeltuk az n.-t és akkor marad ´:

(3-1/n) / 1 = 3 - 0 / 1 = 3

2012. ápr. 26. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:

A zárójeles rész, meg a kitevő külön van.


A zárójelen belül átalakítjuk olyan formára, hogy a "végtelent" utána könnyebben be tudjuk írni.


Ha így hagyod, hogy


(n+1) : (2n+3)


és beírod n helyére, hogy végtelen, akkor ez végtelen : végtelennel, amivel nem tudunk mit kezdeni.


Átalakítás után


(1+1/n) : (2+3/n)


"beírom a végtelent"

(1+0):(2+0) máris jobb.



Kitevőben meg csak simán tagonként osztottam.


(3n-1):n = 3n/n -1/n=3-1/n


És ugyanúgy "beírhatom a végtelent".

2012. ápr. 26. 22:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Megj:


Van még pár pelda:

[link]


1.es példa:

Atirjuk a sorozatot Caushe kriterium szerint:


n gyok (1-1/nˇ4)ˇ nˇ5 majd ebbol az nˇ5 ből lessz nˇ4.

hogyan jött ki az nˇ4 ? Mintha gyok elotti n es az nˇ5 kiegyszerusodne. Vagy mashogy?


2.pedla:

n gyok n/(2ˇn) itt is mint ha kiegyszerusodik,de a felso n.nek nincs hatvány n.je ezért az nem szabadul meg a n gyöktől,..de ekkor jon a "n gyök n" ami egyenlő 1 és megoldja a problémat.

Szoval a 2ˇn és a gyök előtti n ,kiegyszerűrsödnek?


3.

ugyan az mintha kiegyszerusodnek az n-nek a gyok elotti n.el...


Szoval az eljaras az,ha van n hatvány akkor kiegyszerusodik,ha nincs akkor az fole kerul a gyök.

Bár ez a szabályszerűség viszont ellentmond a legalsó kis rövidebb példánál,mivel az n fölé kerult a n gyok

2012. ápr. 26. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Igen


Ez az eredeti: (X)^(n^5)=A

HA ebből n. gyököt vonunk, akkor n. gyök A = A^(1/n)


[X^(n^5)]^(1/n)

Tehát a hatványt hatványozunk, azt meg úgy kell, hogy a kitevőket összeszorozzuk:

n^5*1/n=n^4


------------------------

2. n. gyök a/b = n. gyök a / n.gyök b


fölül n. gyök n ezen nem lehet mit egyszerűsíteni.

alul n. gyök 2^n, mint az előbb (2^n)^(1/n)=2^(n*1/n)=2


-----------------

3. olyan, mint az előzőek.



Szerintem nézd át az összes hatványazonosságot a netről, vagy valami könyvből. Jó lesz, ha ezeket megtanulod.

2012. ápr. 26. 23:04