Az a 13 honnan jött az egyenletbe? (matek, kép alul)

[link]
2012. ápr. 22. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:

x/(5,5-x)=6/7 Beszorzom mindkét oldalt (5,5-x)-el és 7-el is.


7*x=6*(5,5-x)

7x=33-6x

13x=33

x=33/13



Nincs igazából értelmes válasz arra, hogy honnan jött a 13, de mint látod a 7x-hez hozzáadtam még 6x-et.


Meg kell tanulni egyenletet rendezni.

2012. ápr. 22. 11:15