Matek egyenletbe segítenél?


10.5 + x / 105 +x = 0.200


Tudom, egyszerű de mégsem megy :( 10.5 jött ki, de az azt írja, hogy elvi hiba :/ 13.1-nek kellene kijönnie.

Nagyon köszönöm, ha vki segítene :)


2010. dec. 28. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0.200 ? :O
2010. dec. 28. 17:18
 2/7 anonim ***** válasza:
háát nem írtál el valamit, mert nekem mínusz jött ki... (???)
2010. dec. 28. 17:23
 3/7 anonim válasza:

10,5+x/105+x=0,200 szorozd meg 105+x -szel

10,5+x=0,200(105+x)

10,5+x=21+0,200

10,5=21-0,8X vegyél el 21-et

-10,5=-0,8x oszd el -0,8-al

13,1=x

2010. dec. 28. 17:28
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos :( Matek egyenletet írtam ugyan, de ez egy kémia feladat, kivágtam a lényeget, nem tudom segít-e és köszi, hogy írtatok:)


[link]

2010. dec. 28. 17:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:) Kedves utolsónak és persze a többieknek is a fáradozást:)
2010. dec. 28. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ártott volna egyértelműen leírni a feladatot.


Ez akart lenni, nemde?

(10.5 + x)/(105 + x) = 0.200


Ha mindkét oldalt beszorzod 10-zel, csak egész számok lesznek.

Aztán mindkét oldalt beszorzod a nevezővel, összevonsz, átrendezel és kijön a

8x = 105

egyenlet, aminek a megoldása

x = 13,125


Nem tudom, mi ebben a nehéz.

2010. dec. 28. 17:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem voltak zárójelek, úgy volt, ahogy leírtam, de azért köszönöm a levezetést.
2010. dec. 28. 22:14