Ábrázoljuk közös koordináta rendszerben az adott egyenletű kört, illetve egyenest. Ha a két alakzatnak van közös pontja, akkor adjuk meg ezek koordinátáit.
K: xˇ2 + yˇ2 - x - 4y - 2 = 0
e -> x-2y-6 (x-2x+6=0)
2011. okt. 27. 19:37
1/3 A kérdező kommentje:
K: xˇ2 + yˇ2 - x - 4y - 2 = 0
e -> x-2y-6 (x-2x+6=0)
(x-1/2)ˇ2 - 0.25 + (y-2)ˇ2 -4 -2 = 0
(x-1/2)ˇ2 + (y-2)ˇ2 = 6.25
O(1/2 ; 2) r=gyök6.25 => 2.5
e-> x-2+6=0
Ne( 1;-2 )
2011. okt. 27. 19:43
2/3 BKRS válasza:
k: (x-1/2)ˇ2 + (y-2)ˇ2 = 6.25
e: x-2y+6=0
vagyis x=2y-6
ezt be kell helyettesiteni a kor egyenletebe, hogy megkapjuk a kozos pontok y koordinatajat:
(2y-6 - 1/2)^2 +(y-2)^2 =6.25
rendezve:
y^2 - 6y + 8 = 0
(y-4)(y-2) = 0
Ket metszespont lesz:
y=2; x=2*2-6=-2
(-2,2)
valamint
y=4; x=2*4 - 6 = 2
(2,4)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! +1
2011. okt. 27. 20:21