Segítenél a matek leckémben?


Ábrázoljuk közös koordináta rendszerben az adott egyenletű kört, illetve egyenest. Ha a két alakzatnak van közös pontja, akkor adjuk meg ezek koordinátáit.


K: xˇ2 + yˇ2 - x - 4y - 2 = 0

e -> x-2y-6 (x-2x+6=0)


2011. okt. 27. 19:37
 1/3 A kérdező kommentje:

K: xˇ2 + yˇ2 - x - 4y - 2 = 0

e -> x-2y-6 (x-2x+6=0)


(x-1/2)ˇ2 - 0.25 + (y-2)ˇ2 -4 -2 = 0

(x-1/2)ˇ2 + (y-2)ˇ2 = 6.25


O(1/2 ; 2) r=gyök6.25 => 2.5


e-> x-2+6=0

Ne( 1;-2 )

2011. okt. 27. 19:43
 2/3 BKRS ***** válasza:

k: (x-1/2)ˇ2 + (y-2)ˇ2 = 6.25

e: x-2y+6=0

vagyis x=2y-6

ezt be kell helyettesiteni a kor egyenletebe, hogy megkapjuk a kozos pontok y koordinatajat:

(2y-6 - 1/2)^2 +(y-2)^2 =6.25

rendezve:

y^2 - 6y + 8 = 0

(y-4)(y-2) = 0

Ket metszespont lesz:

y=2; x=2*2-6=-2

(-2,2)

valamint

y=4; x=2*4 - 6 = 2

(2,4)

2011. okt. 27. 20:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! +1
2011. okt. 27. 20:21