Matek:szorzatból visszaalakítás. Ha van pl (x+1/2) ^2=x^2+x+1/4 az az x hogy jött ki középen? Nem értem elmagyarázná vki?

2012. jan. 23. 15:58
 1/3 BKRS ***** válasza:

(x+1/2) ^2 = (x+1/2)*(x+1/2)= x*(x+1/2) + 1/2*(x+1/2) =

x^2 + (1/2)x + (1/2)x + 1/4 = x^2+x+ 1/4

2012. jan. 23. 16:02
 2/3 A kérdező kommentje:
kösz a választ de a végén az utolsó 2 tagot nem kell zárójelbe tenni? Csak úgy jön ki az eredmény
2012. jan. 23. 16:47
 3/3 A kérdező kommentje:
bocs nem az utolsót hanem a 2 középsőt
2012. jan. 23. 16:47