Valaki tudna valaszolni ezekre:



- gyok 2 ˇ9 böl hogyan lett: 2ˇ4 gyök 2



- (cos 3/4pi + i sin 3/4pi) böl :>>> (-gyok2/2 + i gyok2/2) // ez valami szabály,mint pl. sin 45 fok az = gyok2/2



-vegul a 16 // 2ˇ4 = 16 ,de a gyok2 vel mi lett?


[link]


2012. ápr. 25. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:

2^9=2^8*2


gyök(2^9)=gyök(2^8*2)=gyök(2^8)*gyök(2)=2^4*gyök(2)


A gyökvonás azonossága, hogy egy szorzatnál lehet tagonként gyököt vonni. (Ha akarunk, nem kötelező, csak lehet.)

Így a 2^9-ből sikerült kihozni a 2^8-ont, amibők gyökvonás után 2^4-en maradt.


2.

Két mértékegység van FOK és RADIÁN.

180fok =pi

Ez az átváltás.


Vagyis 3/4*pi=3/4*180=135 fok


Remélem így már világos.


A 3. kérdésednél meg a gyök 2-vel beszoroztunk a zárójelbe.


A 2^4 kinn maradt, ezt a kettőt meg összeszoroztuk:

gyök(2)*(-gyok2/2 + i gyok2/2) =

gyök(2)*(-gyok2)/2 +gyök(2)*( i gyok2/2) =

-1*gyök(2)*gyok2/2 +i*gyök(2)*gyok2/2=

-1*2/2+i*2/2=-1+i

2012. ápr. 25. 22:09