Melyik az a két szám, amelynek a szorzata 6, és 5 a hányadosa?

segítsetek légyszi
2010. febr. 7. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

1 * 6 = 6

6 - 1 = 5

:)

2010. febr. 7. 10:55
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi,de nem a különbsége,hanem a hányadosa 5.

másodfokú egyenlettel kéne elvileg megoldani.

nekem amúgy az jön ki,hogy erre nincs megoldás,az lehet?:D:D

2010. febr. 7. 11:08
 3/6 anonim ***** válasza:

xy=6

x/y=5


a 2.at alakítod

x/y=5

x=5y


Visszaírod az elsőbe

y*5y=6

5y^2=6

y^2=6/5

y1=+ gyök alatt 6/5

y2=- gyök alatt 6/5

2010. febr. 7. 12:29
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi! akkor az y 1,095 ,és az x pedig 5,479 ugye,és még azt szeretném megkérdezni, hogy ez az egy megoldás van,vagy másik y is kijön,mmint h negatív is e a gyök alatt 6/5-re?
2010. febr. 7. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egy, hanem ez a KETTŐ megoldás van. Nincs több.
2010. febr. 7. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd, hogy a kapott megoldások valóban megoldások-e!

Nem korlátozta a feladat szövege, hogy mi lehet a megoldás? Mert, ha nem írt semmit, akkor mindkét megoldást el kell fogadnod.

2010. febr. 8. 10:30