segítsetek légyszi2010. febr. 7. 10:31
2/6 A kérdező kommentje:
köszi,de nem a különbsége,hanem a hányadosa 5.
másodfokú egyenlettel kéne elvileg megoldani.
nekem amúgy az jön ki,hogy erre nincs megoldás,az lehet?:D:D
2010. febr. 7. 11:08
3/6 anonim válasza:
xy=6
x/y=5
a 2.at alakítod
x/y=5
x=5y
Visszaírod az elsőbe
y*5y=6
5y^2=6
y^2=6/5
y1=+ gyök alatt 6/5
y2=- gyök alatt 6/5
4/6 A kérdező kommentje:
köszi! akkor az y 1,095 ,és az x pedig 5,479 ugye,és még azt szeretném megkérdezni, hogy ez az egy megoldás van,vagy másik y is kijön,mmint h negatív is e a gyök alatt 6/5-re?
2010. febr. 7. 12:56
5/6 anonim válasza:
Nem egy, hanem ez a KETTŐ megoldás van. Nincs több.
6/6 anonim válasza:
Ellenőrizd, hogy a kapott megoldások valóban megoldások-e!
Nem korlátozta a feladat szövege, hogy mi lehet a megoldás? Mert, ha nem írt semmit, akkor mindkét megoldást el kell fogadnod.