Írnátok olyan másodfokú egyenleteket? Amelyeknek a megoldása: 1: 5,8 2:-5, -5 3:-1,7

2015. jan. 7. 16:21
 1/1 anonim ***** válasza:

1. a*(x-5)*(x-8)=0

2. a*(x+5)*(x+5)=0

3. a*(x+1)*(x-7)=0


Mindegyik esetben a tetszőleges 0-tól különböző valós szám.

2015. jan. 7. 16:30