xy=24
x^2+y^2=52
2015. jan. 6. 19:36
1/2 anonim válasza:
Mivel se x, se y értéke nem lehet 0, ezért az első egyenletben x-szel oszthatunk: y=24/x, ezt írjuk a második egyenletbe y helyére:
x^2+(24/x)^2=52
x^2+576/x^2=52 /*x^2
x^2+576=52x^2 /-x^2
x^4-52x^2+576=0
Használjuk az x^2=k helyettesítést, ekkor egy másodfokú egyenletet kapunk:
k^2-52k+576=0
Szerintem innen már menni fog :)
2/2 A kérdező kommentje:
wáá, nagyon köszönöm:D nekem végül az eredmény (x;y)=(6;4);(4;6) lett. Az úgy jó?:) Remélem nem rontottam el:)
2015. jan. 6. 20:10