Valaki segít matekból? Másodfokú egyenletrendszernél elakadtam.


xy=24

x^2+y^2=52



2015. jan. 6. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel se x, se y értéke nem lehet 0, ezért az első egyenletben x-szel oszthatunk: y=24/x, ezt írjuk a második egyenletbe y helyére:


x^2+(24/x)^2=52


x^2+576/x^2=52 /*x^2


x^2+576=52x^2 /-x^2


x^4-52x^2+576=0


Használjuk az x^2=k helyettesítést, ekkor egy másodfokú egyenletet kapunk:


k^2-52k+576=0


Szerintem innen már menni fog :)

2015. jan. 6. 19:40
 2/2 A kérdező kommentje:
wáá, nagyon köszönöm:D nekem végül az eredmény (x;y)=(6;4);(4;6) lett. Az úgy jó?:) Remélem nem rontottam el:)
2015. jan. 6. 20:10