(x-2)^2<=7-2x2014. dec. 14. 13:22
1/1 anonim válasza:
Először a bal oldalon oldd fel a zárójelet. Ez egy nevezetes azonosság, azon belül: eső tag négyzete - kétszer az "a" és "b" érték + a második tag négyzete. Ezt fogod kapni: x2-4x+4<=7-2x.
Ezután rendezd nullára az egyik oldalt. Az x2-4x+4<=7-2x-ből elveszel 7-t, majd hozzáadsz 2x-t. x2-2x-3<=0. Megvan a másodfokú kifejezés, de mivel másodfokú egyenlőtlenségre nincs képlet, azért egyenlőséggé kell tenni. Ezt függvényképpel teheted meg. Tehát, ha f(x)=x2-2x-3=0, akkor a zérushelyeit keresem. Leírod a megoldóképletet, vagy ha elég gyakorlott vagy akkor egyből a gyöktényezős alakot (x-x1)(x-x2), ebben az esetben (x-3)(x+1).
Ha van még kérdésed írd meg! :)