x^2+x<|2x+3|2014. nov. 30. 23:44
1/4 anonim válasza:
Áhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ez a ku..a matek. Ha fegyvert fognának a fejemhez sem tudnék értelmesen neki kezdeni. :D Az érettségit is végig szenvedtem vele. És előtte az 5 évet. Úr isten soha többet, neked meg sok sikert. Kérd el valakitől h.nap reggel aztán készen is van a házi. :D
2/4 anonim válasza:
Ha x < -3/2, akkor |2*x + 3| = -2*x - 3, különben pedig |2*x + 3| = 2*x + 3.
Így van két másodfokú egyenlőtlenséged az x < -3/2 és az x >= -3/2 esetre, ezeket kell megoldani a szokásos módon.
Az eredményedet ellenőrizheted Wolframalphával:
3/4 anonim válasza:
persze, csak előbb mondd meg mi a feladat ;)
4/4 A kérdező kommentje:
Meg kell oldani az egyenlőtlenséget. Az alaphalmaz: R.
2014. dec. 1. 00:32