x^2+x<|2x+3|

2014. nov. 30. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Áhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ez a ku..a matek. Ha fegyvert fognának a fejemhez sem tudnék értelmesen neki kezdeni. :D Az érettségit is végig szenvedtem vele. És előtte az 5 évet. Úr isten soha többet, neked meg sok sikert. Kérd el valakitől h.nap reggel aztán készen is van a házi. :D
2014. dec. 1. 00:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha x < -3/2, akkor |2*x + 3| = -2*x - 3, különben pedig |2*x + 3| = 2*x + 3.


Így van két másodfokú egyenlőtlenséged az x < -3/2 és az x >= -3/2 esetre, ezeket kell megoldani a szokásos módon.


Az eredményedet ellenőrizheted Wolframalphával:

[link]

2014. dec. 1. 00:21
 3/4 anonim ***** válasza:
persze, csak előbb mondd meg mi a feladat ;)
2014. dec. 1. 00:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg kell oldani az egyenlőtlenséget. Az alaphalmaz: R.
2014. dec. 1. 00:32