log_1/3[egyharmad](2x+1)+log_3(x-12)>=/nagyobb vagy egyenlő/ -3
Ennek a megoldásában légyszíves segítsetek, azt sem tudom hogyan álljak neki :////
2014. dec. 2. 20:06
1/1 anonim válasza:
log_(1/3)(2x+1) + log_3(x-12) >= -3
-log_3(2x+1) + log_3(x-12) >= -3
log_3((x-12)/(2x+1)) >= -3 ; 3^
(x-12)/(2x+1) >= 1/27
...
x>=13