Logaritmusos egyenlőtlenség?


log_1/3[egyharmad](2x+1)+log_3(x-12)>=/nagyobb vagy egyenlő/ -3


Ennek a megoldásában légyszíves segítsetek, azt sem tudom hogyan álljak neki :////



2014. dec. 2. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:

log_(1/3)(2x+1) + log_3(x-12) >= -3

-log_3(2x+1) + log_3(x-12) >= -3

log_3((x-12)/(2x+1)) >= -3 ; 3^

(x-12)/(2x+1) >= 1/27

...

x>=13

2014. dec. 2. 20:33