Valaki segítene a feladat menetében? Nem megy az elindulás.2015. jan. 5. 12:39
1/4 anonim válasza:
Tekintsük a gömb eredeti sugarát x-nek, akkor
(4*(r+2)^3*pí)/3 - (4*r^3*pí)/3 = 1132,5
kiemelsz mindkét oldalról 4pí/3 mat
(4*pí)/3*((r+2)^3-r^3) =1132,5 elosztod mindkét oldalat 4*pí/3 mal
(r+2)^3-r^3=270,36
felbontod a dolgokat
6r^2+12r+8=270,36
6r^2+12r-262,36=0
x1=12,22dm
x2= minusz valamennyi az ugye nem lehet
2/4 anonim válasza:
az előző vagyok elszámoltam a megoldóképletet x=5,68 kb
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 5. 16:30