Ha egy gömb sugarát 2 dm-rel megnöveljük, akkor a térfogata 1132,5 dm3-rel növekszik. Mekkora a gömb sugara?

Valaki segítene a feladat menetében? Nem megy az elindulás.
2015. jan. 5. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Tekintsük a gömb eredeti sugarát x-nek, akkor

(4*(r+2)^3*pí)/3 - (4*r^3*pí)/3 = 1132,5

kiemelsz mindkét oldalról 4pí/3 mat

(4*pí)/3*((r+2)^3-r^3) =1132,5 elosztod mindkét oldalat 4*pí/3 mal


(r+2)^3-r^3=270,36

felbontod a dolgokat

6r^2+12r+8=270,36

6r^2+12r-262,36=0

x1=12,22dm

x2= minusz valamennyi az ugye nem lehet

2015. jan. 5. 13:03
 2/4 anonim ***** válasza:
az előző vagyok elszámoltam a megoldóképletet x=5,68 kb
2015. jan. 5. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
ja és x=r :D
2015. jan. 5. 13:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 5. 16:30