Valaki tud segíteni ezekben a matek feladatokban?


1, Egy téglalap területe 16 gyök3 négyzet centiméter.Az átlók szöge 60fok. Mekkorák a téglalap oldalai?


2,Egy rombusz oldala 2,5cm hosszú,átlóinak aránya 3:4. Mekkorák a rombusz átlói?


3,Egy trapéz párhuzamos oldalai 3 és 5cm hosszú szárai 2 és 3,5cm hosszúak. Határozza meg a kiegészítő háromszög oldalait.


4,Egy téglalap oldalai 7 és 11 cm hosszúak. Egy hozzá hasonló téglalap kerülete 1méter. Mekkorák az oldalai?


2015. jan. 3. 16:13
 1/1 anonim válasza:

1,

(1) a*b=16*gyök3

(2) a^2+b^2=e^2 <--- a^2 ('a' a négyzeten) Pitagorasz-tétel

(3) sin60°=b/e -> mivel sin60°=gyök3/2, ezért átrendezve e=(b*2*gyök3)/3

(3)->(2) a^2+b^2=(12*b^2)/9 -> b=a*gyök3 (4)

(4)->(1) a*a*gyök3=16*gyök3 -> a=4 cm, ezt (4)-be helyettesítve b=4*gyök3 cm

2,

a=2,5cm

e=3x

f=4x

Pitagorasz-tétel: (1,5x)^2+(2x)^2=2,5^2 -> ebből x=1 cm -> e=3 cm, f=4 cm

3,

A trapéz kiegészítő háromszögének oldalait eljelölöm x-el és y-al, a harmadik oldalának hosszát ismerem, 3 cm.

A háromszög hasonlóságaira hivatkozva 5/3=(2+x)/x -> x=3 cm, illetve 5/3=(3,5+y)/y -> y=5,75 cm

4,

A hasonló téglalap oldalait elnevezem 7x és 11x-nek, ahol az 'x' a hasonlóság mértéke.

Így a kerülete: 14x+22x=1m -> x=(1/36)m -> az egyik oldala (7/36)m a másik pedig (11/36)m.

2015. jan. 3. 17:19