egy trepéz területe 576 cm2. a trapéz magassága 6cm el nagyobb mint a másik alapja.mekorrák a trapéz alapjai és a magassága?
2015. jan. 2. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

"nagyobb mint a MÁSIK alapja"


Nem írnak esetleg valamit az EGYIK alapjáról is?

2015. jan. 2. 13:43
 2/9 A kérdező kommentje:
egy trapéz terüle 576 cm2. a trapéz magassága 6 cm el, egyik alapja 12 cm el nagyobb mint a másik alapja. mekkorák a trapéz alapjai és a magassága?
2015. jan. 2. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

egy trapéz terüle 576 cm2. a trapéz magassága 6 cm el, egyik alapja 12 cm el nagyobb mint a másik alapja. mekkorák a trapéz alapjai és a magassága?



Mindjárt más.


A trapéz területe:


T = (a+c)/2 * m


m=6.

c=a+12


beírjuk az adatoat


576 = (a+a+12)/2*6


576 = (2a+12)*3 /:3


192 = 2a+12 /-12


180=2a

a=90


90,102, 6

2015. jan. 2. 13:52
 4/9 A kérdező kommentje:
még vannak feladatok... leirom ide, tudnál segiteni,?
2015. jan. 2. 13:54
 5/9 A kérdező kommentje:
egy trapéz párhuzamos oldalai 40cm és 8 cm, szárai 20cm és 32 cm hosszúságuak.mekkora a trapéz területe?
2015. jan. 2. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy trapéz párhuzamos oldalai 40 cm és 8 cm, szárai 20 cm és 32 cm hosszúságuak. Mekkora a trapéz területe?


Úgy kell, mint ezt:

[link]

2015. jan. 2. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:

egy trapéz terüle 576 cm2. a trapéz magassága 6 cm el, egyik alapja 12 cm el nagyobb mint a másik alapja. mekkorák a trapéz alapjai és a magassága?


egyik alap x, másik alap x+12, magasság x+6


576=(x+x+12)/2*(x+6)=(x+6)^2-->x=576^0.5-6=18

tehát alapjai 18 és 30, magassága 24

2015. jan. 2. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
A #7-es válaszoló megoldása a jó!
2015. jan. 2. 22:28
 9/9 anonim ***** válasza:

A feladat: Egy trapéz párhuzamos oldalai 40 cm és 8 cm, szárai 20 cm és 32 cm hosszúságúak. Mekkora a trapéz területe?


A trapéz területe

Tt = (a + c)*m/2


A belső háromszög területe

Tb = (a - c)*m/2


A két terület hányadosa

Tt/Tb = (a + c)/(a - c)


Ebből a trapéz területe

Tt = Tb*(a + c)/(a - c)


Mivel a trapéz minden oldala ismert, a belső háromszög területét a legegyszerűbb a Heron képlettel kiszámolni, ezt megszorozva az (a + c)/(a - c) hányadossal megvan a keresett terület.

2015. jan. 2. 22:45