5 jegyű szám, melynek számjegyei 5, 6, 7, 8. Mindegyik legalabb egyszer benne van. Mennyi az otjegyu szamok osszege???

Elore is koszi!



2014. nov. 27. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Összege?! 240 ilyen szám létezik, biztos, hogy az összegük kell? :D


Vagy inkább a darabszámuk? (240)

2014. nov. 27. 15:38
 2/3 anonim ***** válasza:

4 féleképpen választhatjuk ki az 5. számjegyet.

Esetenként 5!/2! = 60 szám képezhető.

Összesen 240 szám.


Mivel a számjegyek szerepe teljesen szimmetrikus, ezért minden helyiértéken mindegyik 60x fog szerepelni.


Egy helyiértéken az összeg 60*(5+6+7+8)=60*26=1560


A teljes összeg:

1560+10*1560+100*1560+1000*1560+10000*1560 =

11111*1560 = 17333160

2014. nov. 27. 15:57
 3/3 anonim válasza:
mit csalsz oktvn hm?xd
2014. nov. 28. 00:05