Matekfeladat! Mi ezeknek az eredménye?


matekból nem vagyok valami jó, de egy (irodalom!) versenyfeladatban meg kell csinálni néhány feladatot légyszíves segítsetek

:(


1.: "Ha kilenc kályhában öt és fél nap alatt tizenkét köbméter bükkfa ég el - mennyi nap alatt ég el

tizenkét kályhában kilenc köbméter bükkfa."


2.: Ha a boltban eladom a régi könyvem ami eredetileg 2 korona 70 fillért ért, hány százalékát adom el a boltban ha 40 fillért fizetnek érte?

(Magyarán 2 korona 70 fillérnek a 40 fillér hány %-a?)


kénének a számítások és a mért. egységek, előre is nagyon köszi, rengeteget segítenétek vele :) (mikor jelentkeztem a versenyre nem is hittem volna hogy lesz menne matek ._.)



2014. márc. 23. 14:24
 1/2 anonim válasza:

1.

5,5n(nap) alatt:

9k(kályha) 12m3(köbméter)

12k x m3

így x=12*12/9=16m3 (12 kályhában 5,5 nap alatt.)

12 kályhában:

5,5n 16m3

y n 9m3

így y=9*5,5/16=3,09375 nap alatt ég el 12 kályhában 9 m3.

2014. márc. 23. 14:47
 2/2 anonim válasza:

1 korona=100 fillér

270*x=40

40/270=x

x=0.148148(ennyied része)

0.148148*100=14,8148%a

2014. márc. 23. 14:57