a tetszőlegesen adott szám, a hozzáírt számjegy és a számjegynek a tetszőlegesen adott számmal vett szorzata?2015. jan. 2. 10:40
1/1 anonim válasza:
Legyen a keresett számjegy és a tetszőlegesen adott pozitív egész szám pedig A.
Kell, hogy
A*10 + x = A + x + A*x,
A*10 + x = A*(1 + x) + x,
ez pedig azonosan csak az x = 9-re teljesül.