Melyik az a tízes számrendszerbeli számjegy, amit egy tetszőlegesen adott pozitív egész szám végére utolsó számjegyként hozzáírva olyan számot kapunk, amely egyenlő azzal az összeggel, amelynek három tagja:?

a tetszőlegesen adott szám, a hozzáírt számjegy és a számjegynek a tetszőlegesen adott számmal vett szorzata?
2015. jan. 2. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a keresett számjegy és a tetszőlegesen adott pozitív egész szám pedig A.


Kell, hogy

A*10 + x = A + x + A*x,

A*10 + x = A*(1 + x) + x,

ez pedig azonosan csak az x = 9-re teljesül.

2015. jan. 2. 10:47