Mi az hogy vektorrendszer lineárisan függő?


Mennyi az x paraméter értéke, ha az R^3 beli (6,2,8), (x,1,2), (-2,1,-1) vektorrendszer lineárisan függő?


Válaszokat köszi!



#vektor #vektorrendszer #vektorrendszer lineárisan függő
2014. dec. 15. 10:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy vektorrendszer akkor lineárisan (össze)függő, ha legalább az egyik vektor felírható a többi vektor lineáris kombinációjaként.


Tehát most:

v1 = (6, 2, 8)

v2 = (x, 1, 2)

v3 = (-2, 1, -1)


Ezt keressük:

v2 = a * v1 + b * v2, ahol a és b valós számok


Átírva egyenletrendszerré:

6a - 2b = x

2a + b = 1

8a - b = 2


Ezt kéne megoldani. És az x megoldása a feladatod megoldása.

2014. dec. 15. 11:11