Mennyi az x paraméter értéke, ha az R^3 beli (6,2,8), (x,1,2), (-2,1,-1) vektorrendszer lineárisan függő?
Válaszokat köszi!
2014. dec. 15. 10:44
1/1 anonim válasza:
Egy vektorrendszer akkor lineárisan (össze)függő, ha legalább az egyik vektor felírható a többi vektor lineáris kombinációjaként.
Tehát most:
v1 = (6, 2, 8)
v2 = (x, 1, 2)
v3 = (-2, 1, -1)
Ezt keressük:
v2 = a * v1 + b * v2, ahol a és b valós számok
Átírva egyenletrendszerré:
6a - 2b = x
2a + b = 1
8a - b = 2
Ezt kéne megoldani. És az x megoldása a feladatod megoldása.