200 cm3 desztillált vízben feloldunk 35g konyhasót. A keletkező oldat sűrűsége 1,10g/cm3.
a.) Hány tömegszázalékos oldatot kapunk?
b.) Mekkora a keletkező oldalt koncentrációja? (mol/dm3-ben és g/dm3-ben)
2014. dec. 8. 18:46
1/2 anonim válasza:
annyi a trükk hogy megszorzod a 200 cm3-t 1,10 g/cm3-vel azután a kapott eredményt elosztod a 35 g-mal mert m=ró*V 200*1,10=220
35/220*100=15
Vagyis az oldat 15 tömeg%-os.
2/2 anonim válasza:
előző vagyok
a 15 % csak kerekített érték mert nem egész szám
a helyes válasz 15,9%