Hogy kell csinálni ezt a kémia feladatot?


200 cm3 desztillált vízben feloldunk 35g konyhasót. A keletkező oldat sűrűsége 1,10g/cm3.


a.) Hány tömegszázalékos oldatot kapunk?

b.) Mekkora a keletkező oldalt koncentrációja? (mol/dm3-ben és g/dm3-ben)



2014. dec. 8. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

annyi a trükk hogy megszorzod a 200 cm3-t 1,10 g/cm3-vel azután a kapott eredményt elosztod a 35 g-mal mert m=ró*V 200*1,10=220

35/220*100=15

Vagyis az oldat 15 tömeg%-os.

2014. dec. 12. 17:57
 2/2 anonim ***** válasza:

előző vagyok

a 15 % csak kerekített érték mert nem egész szám

a helyes válasz 15,9%

2014. dec. 12. 18:00