100g 20°C-on telített oldatban még hány g KBr oldható fel ha 100°C-ra melegítjük? w%=39,5 20°C, w%=51 100°C2014. okt. 12. 19:39
1/1 anonim válasza:
100g telített oldatban van 39,5g KBr és 60,5g H2O 20C-n
hozzáaddunk valamennyi KBr-t jelöljük "x"-el
akkor lesz 39,5+x g KBr a víz tömege nem változik
egyenlet:
(39,5+x)/(100+x) = 0,51 / *(100+x)
(39,5+x) = 0,51(100+x) / zárójelek felbontása
39,5+x= 51+ 0,51x / - 0,51x
39,5+ 0,49x= 51 / - 39,5
0,49x= 11,5 / osztás 0,49- cel
x= 23,469g