Valaki leírná, hogy kell megcsinálni ezt a feladatot részletesen?

100g 20°C-on telített oldatban még hány g KBr oldható fel ha 100°C-ra melegítjük? w%=39,5 20°C, w%=51 100°C

2014. okt. 12. 19:39
 1/1 anonim válasza:

100g telített oldatban van 39,5g KBr és 60,5g H2O 20C-n

hozzáaddunk valamennyi KBr-t jelöljük "x"-el

akkor lesz 39,5+x g KBr a víz tömege nem változik

egyenlet:

(39,5+x)/(100+x) = 0,51 / *(100+x)

(39,5+x) = 0,51(100+x) / zárójelek felbontása

39,5+x= 51+ 0,51x / - 0,51x

39,5+ 0,49x= 51 / - 39,5

0,49x= 11,5 / osztás 0,49- cel

x= 23,469g

2014. nov. 22. 15:04