Egy kocka lapátlója 6 dm hosszú. Mekkora az éle?
Egy kocka testátlója 9 cm. Mekkorák az élei?
Ez a két feladat az. Előre is köszönöm!!
2014. dec. 3. 19:48
1/2 HSz76 válasza:
Pitagorasz tétel.
6*6=x*x+x*x
X=4,24
A második dupla pitagoraszos
9*9=x*x+(x*x+x*x)
27=x*x
X=5,19
2/2 A kérdező kommentje:
köszi, ment a zöld kéz! :)
2014. dec. 4. 14:57