Egy 0,2 m élű fakocka az asztalon hever. P (ró) fa=600 kg/m³. Mekkora nyomást gyakorol a kocka az asztalra?

légyszi segítsetek,csak magyarázzátok el,köszi előre is:))

2014. nov. 11. 15:48
 1/5 Silber ***** válasza:

I.: Kiszámítod a nyomott felület nagyságát

II.: Kiszámítod a kocka térfogatát

III.: Kiszámítod a kocka tömegét

IV.: Kiszámítod a kocka súlyát

V.: Kiszámítod a kocka súlya által kifejtett nyomást

2014. nov. 11. 15:55
 2/5 anonim ***** válasza:

a = 0,2 m élű kocka -> kell a térfogata

V = a^3 (a a köbön)


Ró = V / m (ró: sűrűség, V: térfogat, m: tömeg)

Ebből: m = V / ró


V-t fentebb írtam, hogyan kell kiszámolni. Fontos, hogy m^3 (köbméter)-ben legyen!

A ró kg/m^3 -ben van, így m-et kg-ban fogod megkapni.


Ha megvan a tömege, kiszámolhatod a súlyát:

F = m * g (g = 10 m/s^2 körülbelül)


F mértékegysége a newton (N).


Nyomás kiszámítása: p = F / A (p: nyomás, F: erő, A: felület)


A: a kockánk egyik lapja (ami érintkezik az asztallal)

A = a^2 (négyzetméterben kell)

F-et az előbb számoltad ki


p = F / A = a válasz a kérdésre

2014. nov. 11. 15:55
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!!:))kedvesek vagytok,ment a zöld mancs


tényleg köszii:D

2014. nov. 11. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a nyomás mértékegysége a pascal (Pa).
2014. nov. 11. 16:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ,tudom,köszii:)
2014. nov. 11. 16:08