A következő feladatot hogy kell megoldani?


3dm élhosszúságú 9kg tömegű fa kockát egy medence fenekéhez kötéllel rögzítettük. A kocka egyharmadáig ér a vízszint.

a, Mekkora erő feszíti a kötelet?

b, Milyen mélyen merül a kocka a vízben, ha elvágjuk a kötelet?



Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 26. 20:17
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
Arkhimédész törvényét kell alkalmazni.
2014. nov. 27. 07:32
 2/2 anonim ***** válasza:

A fa sűrűsége kellene ehhez a feladathoz. De az majdnem mindig nagyobb, mint 3,33g/cm^3


Számoljuk ki a fa sűrűségét.

A víz sűrűsége 1kg/dm^3


A fa térfogata (3dm)^3 = 27dm^3


sűrűsége 9/27 = 1/3 kg/dm^3


Legyen H=3dm a fa teljes magassága.


A merülése:


h = H * ró(fa) / ró(víz) = H*1/3


Vagyis amikor úszik éppen a harmada merül el.

A víz most éppen a harmadáig ér.


Tehát

a) nem feszíti erő a kötelet

b) marad a helyén

2014. nov. 27. 11:48