Mi a megoldás? Egy tökéletesen versenyző ágazat vállalatainak összköltségfüggvénye: TC = q3 – 16q2 + 68q. Határozza meg egy vállalat profitmaximalizáló kibocsátását a hosszú távú egyensúlyban


2014. dec. 1. 22:14
 1/1 anonim ***** válasza:

1 termék előállításának a költsége az átlagköltség vagyis TC/Q.


AC= q^2-16q+68


Ahol az átlagköltségnek minimum pontja van az a fedezeti pont. Ebben a pontban a profit éppen 0.


És tudjuk, hogy a tökéletesen versenyző ágazatban minden vállalat profitja 0.


Vagyis az AC minimumpontját kell megkeresni.


AC= q^2-16q+68 -->min


Ahol a deribált 0.

Vagyis 2q-16=0

q=8.

2014. dec. 1. 22:46